Nefunguje prehrávanie videa - iKelp Dochádzka
Dochádzka
 

Nefunguje prehrávanie videa

V prípade, že Vám na týchto stránkach nejde prehrať video, je nutné nainstalovať program Microsoft Silverlight, ktorý Vám to umožní. V tomto návode opíšeme inštaláciu tohto programu.

Pokiaľ program Microsoft Silverlight nemáte nainštalovaný, zobrazí sa Vám informácia, že na prehratie obsahu potrebujete nainštalovať program Microsoft Silverlight.

Informácia, že na prehratie videa potrebujete nainštalovať program Microsoft SIlverlight.

Inštalácia Microsoft Silverlight

Po zobrazení upozornenia, že na prezeranie obsahu je potrebné nainštalovať Microsoft Silverlight, kliknite na tlačidlo Inštalovať. Po kliknutí Vám prehliadač ponúkne súbor na stiahnutie, ktorý nainštalujte. Vyššie verzie prehliadača Internet Explorer na začatie sťahovania upozornia bannerom na spodnej strane obrazovky.

Potvrdenie sťahovania pre Internet Explorer 9.

Potvrdenie sťahovania

Kliknite na Spustiť a inštalátor sa automaticky po stiahnutí spustí. Inštaláciu stačí potvrdiť tlačidlom Inštalovať . 

Inštalácia Microsoft Silverlight. Na jej potvrdenie stlačte tlačidlo Inštalovať.

Inštalácia Microsoft Silverlight

Ak Vám po nainštalovaní doplnku inštalácia oznámi, že je potrebné prehliadač reštartovať, na korektné dokončenie inštalácie bude potrebné internetový prehliadač vypnúť a znovu zapnúť.

Pokiaľ Vám kliknutie na tlačidlo Inštalovať neponúkne inštaláciu ale presmeruje vás na stránku  www.microsoft.com/getsilverlight, kliknite na Install for Windows. Stránka môže vyzerať podobne ako je na obrázku nižšie.

Výzor stránky po presmerovaní na Microsoft.com.

Presmerovanie na Microsoft.com

Po stiahnutí nainštalujte program, vypnite a znovu zapnite internetový prehliadač pre správne nainštalovanie programu Microsoft Silverlight. 

Ak Vám ani po nainštalovaní programu Microsoft Silverlight video na týchto stránkach nejde prehrať, skontrolujte, či v používanom prehliadači máte tento program ako doplnok povolený používať.