Vernostné systémy

Pokročilé nástroje pre získavanie nových zákazníkov
a udržanie si tých súčasných

Věrnostní systémy

Vlastným vernostným programom si zvýšite počet svojich zákazníkov a udržíte si súčasných

Vernostný program je často opomínanou a prehliadanou súčasťou marketingových aktivít reštauračných zariadení. Väčšina prevádzkovateľov si pod týmto názvom automaticky predstaví kartičku na pečiatky, vďaka ktorej sa vzdáva časti svojej tržby v prospech zákazníka. Ďalším z dôvodov prehliadania vernostných systémov je obava z vysokých nákladov spojených so zavedením a údržbou takého programu. Pod označením vernostný systém sa ale skrýva omnoho viac.

S jednoduchosťou nášho riešenia rozbehnete vlastný vernostný systém za pár sekúnd. So vstavaným modulom systému iKelp POS Mobile pre správu a riadenie vernostného systému si jednoducho nastavíte vlastný vernostný program bez ďalších dodatočných nákladov.

Prečo vernostný systém zvyšuje vaše zisky?

 • trending_upAž 25% zákazníkov zapojených do vernostného programu nakupuje v tomto programu častejšie.
 • record_voice_overSpokojný zákazník odporučí svoj obľúbený podnik v priemere ďalším 3 osobám.
 • contact_mailTvorba a správa vlastnej databázy zákazníkov a cielený marketing.
 • miscellaneous_servicesPlne automatizovaný klubový systém robí marketing za vás a vy sa môžete sústrediť na svoju prácu.
 • local_offerZľavové kupóny a poukážky zvýšia vašim zákazníkom chuť k opakovaným objednávkam.
 • connect_without_contactMožnosť napojenia na celosvetový vernostný program Cashback world.

 

Možnosti modulu vernostný program

Věrnostní program, vestavěná součást pokladního systému iKelp POS Mobile

Štatistiky nám ukazujú, že správne nastavený vernostný program priláka nových zákazníkov, udrží súčasných a tým zvýši obraty a zisky vášmu podniku. Vernostné programy vám tiež vytvoria vlastnú databázu zákazníkov, ktorá je najhodnotnejším článkom vášho biznisu. Môžete vďaka nej sledovať nákupné zvyklosti a robiť cielený marketing. S modulom Vernostný program od iKelp POS Mobile získavate tieto funkcie:

 • Individuálny zákaznícky profil
 • Virtuálna peňaženka
 • Zbieranie bodov
 • Automatický klubový systém
 • Individuálne zľavové akcie
 • Automatické sledovanie obratov

Vyžiadajte si bezplatnú online prezentáciu

Zanechajte nám svoje telefónne číslo alebo email, zavoláme vám a dohodneme si termín online prezentácie ZDARMA. Naši odborníci vás budú kontaktovať a zodpovedia všetky vaše otázky alebo preveria, či je iKelp POS Mobile riešenie vhodné pre vašu prevádzku a čo získate jeho používaním.

 

Individuálny zákaznícky profil

Věrnostní systémy – stav zákaznického účtu

Súčasťou pokladničného systému iKelp POS Mobile je tiež možnosť evidovať a spravovať zákaznícke účty.

Zákazníka je možné do systému registrovať manuálne alebo sa zákazník môže registrovať sám online. Aplikácia ho k tomu dokáže sama vyzvať a to napríklad pri online objednávke donášky, používaní inteligentného stola alebo možnosti registrácie k odberu obedového menu.

Zákazník tak získava prístup k svojmu účtu a môže si tak jednoducho sledovať napríklad stav svojich vernostných výhod (body, kupóny, kredit, zľavy).

Virtuálna peňaženka

Virtuální peněženka

Je online účet vášho zákazníka, na ktorý si môže dobiť kredit, ktorý potom spotrebováva na konzumáciu vo vašom podniku. Za služby tak máte zaplatené vopred a získate tak istou, že sa k vám zákazník opäť vráti. Najčastejšou motiváciou k používaniu virtuálnej peňaženky je odmena za dobite. Tento model je obľúbený predovšetkým v reštauráciách. Zákazníkovi sa za dobitie čiastky napríklad 50 € pripíše na jeho virtuálnu peňaženku čiastka 50 € a 2 € zľavový kupón.

Výhodu tohoto modelu je tiež zrýchlenie platenia, alebo psychologický efekt, ktorý nastáva pri platbe elektronickými peniazmi. Štatistiky ukazujú, že zákazník platiaci kartou alebo vopred nabitým kreditom utratí na jeden nákup spravidla viac. Virtuálne peňaženka je často používaná aj ako zamestnanecký benefit.

Zbieranie bodov

Sbíraní bodů

Zbieranie bodov je jedným z lákadiel vernostných systémov u veľkých potravinových reťazcov. Atraktivita tejto formy odmeňovania je potvrdená mnohoročným skúmaním nákupného správania. Z týchto štúdií vyplýva, že zákazníci chcú mať pocit, že urobili dobrý nákup a chcú byť za to odmenení. Zbieranie je hravá a napínavá forma, ako opakovane profitovať. V aplikácii iKelp POS Mobile im to môžete dopriať a nastaviť si, za čo a koľko bodov získa a ako ich môže ďalej uplatniť.

Zákazník vidí všetky nazbierané body prehľadne po prihlásení do svojho účtu. Tieto body môže následne uplatniť na ďalší nákup u vás, alebo ich vymeniť za kupóny a zľavy.

Automatický klubový systém

Věrnostní systémy - klubový systém

Myslíte to s marketingom postaveným na vernostnom systéme vážne? iKelp POS Mobile vám umožní zostaviť si vlastný automatický klubový systém. V rámci klubového systému tak zákazník môže zbierať body, vymieňať ich za zľavy, alebo za ne nakupovať zľavové vouchery. Zdieľať tieto vouchery a kupóny v rámci svojej rodiny alebo v kruhu priateľov vám prinesie ďalšiu návštevnosť.

Kompletnú administráciu spojenú so správou klubového systému obstará aplikácia iKelp POS Mobile.

Individuálne zľavové akcie

Věrnostní systémy - individuální nabídky

V module vernostné systémy aplikácie iKelp POS Mobile môžete tiež pripraviť individuálne zľavové akcie pre konkrétneho alebo VIP zákazníka. Motivujete ich tak k tomu, aby sa pri nákupe vždy identifikovali. Vďaka tomu tak získate cenné štatistiky, ktoré vám pomôžu lepšie zacieliť akcie typu happy hour, špeciálne ponuky a rozoslať ich hromadne na požadovaný okruh zákazníkov.

Ďalšou zaujímavou možnosťou využitia individuálnej akcie je napríklad zľavový kupón, ktorý zákazníkovi zašlete spoločne s prianím k narodeninám. Zákazník rád utratí svoje peniaze tam, kde má pocit, že sa k nemu pristupuje výnimočne.

Automatické sledovanie obratov

Věrnostní systémy - Automatické sledovanie obratov

Jednou z obľúbených a často používaných foriem vernostného systému je odmena za opakované nákupy. Teda, čím viac u vás zákazník utratí, tím väčšiu odmenu alebo zľavu získa. V praxi to znamená, že systém vám zákazníkov automatický prepína medzi úrovňami bronzová, strieborná a zlatá. Nemusíte tak sledovať a počítať obraty konkrétneho zákazníka a následne vyhodnocovať na akú výšku zľavy má zákazník pri konkrétnom nákupe nárok. Tuto prácu za vás urobí aplikácia iKelp POS Mobile automaticky, na základe vami zadaných kritérií.

 • je to jednoduché na nastavenie
 • následne funguje plne automaticky
 • nemáte s tým už žiadne dodatočné starosti
 • motivujete hostí utrácať viac a zároveň ušetríte čas sebe aj personálu

Vedeli ste, že?

83% zákazníkov, ktorí sú zapojení do vernostného programu, menia vďaka účasti na tomto programe svoje nákupne chovanie? Navyše 25% zákazníkov, ktorý majú vernostnú kartu, s ňou nakupujú častejšie. Nie je to samozrejme len o vernostnej karte. Kúzlo je v tom, získať si spokojnosť svojho zákazníka, pretože spokojný zákazník odporučí váš podnik v priemere ďalším 3 osobám.

Viac v článku: Vernostný program je viac ako len kartička

Inšpirujte sa

Možnosťami vernostného programu

QR kód s odkazom na popis vernostného programu

Pozrite sa na popis vernostného programu našej demo reštaurácie. Na podmienky a pravidla vzorového vernostného programu sa môžete pozrieť na webovej stránke našej demo reštaurácie.. Alebo naskenovať QR kód mobilným telefónom.

Vyžiadajte si bezplatnú online prezentáciu

Zanechajte nám svoje telefónne číslo alebo email, zavoláme vám a dohodneme si termín online prezentácie ZDARMA. Naši odborníci vás budú kontaktovať a zodpovedia všetky vaše otázky alebo preveria, či je iKelp POS Mobile riešenie vhodné pre vašu prevádzku a čo získate jeho používaním.

TIP: Využívate už niektorý z takzvaných zdieľaných vernostných programov ako je napríklad Cashback world? Chápeme, že v takomto prípade je tvorba vlastného vernostného programu práca naviac. Preto sme do našej aplikácie iKelp POS Mobile zaintegrovali komunikáciu s celosvetovým vernostným programom Cashback world. Vďaka tomu môžete zákazníkom evidovať ich nákupy pohodlne v rozhraní pokladni iKelp POS Mobile bez nutnosti ďalších nových zariadení.

Pokiaľ máte nejaké nezodpovedané otázky, neváhajte ma kontaktovať

Daniel Jurkovič
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard