SERIÁL Inšpiratívne koncepty prevádzok: Keď sa láska ku káve spojí s láskou k zvieratám

Koncept mačacích kaviarní vznikol v Ázii pred viac než 20-timi rokmi a rýchlo sa rozšíril do všetkých vyspelých krajín sveta. Na Slovensku a v Čechách sa myšlienka pitia dobrej kávy v spoločnosti prítulných zvierat začala objavovať až v posledných rokoch. Preto si teraz predstavíme niekoľko mačacích kaviarní, ktoré opusteným mačkám dali nový domov.

TIP: Ak ste milovník mačiek, no aktuálne tieto kaviarne kvôli karanténe nemôžete navštíviť, pridajte si ich na svoj zoznam miest, ktoré určite chcete vidieť. Poprípade skúste do niektorej z prevádzok zavolať a opýtať sa, či nepotrebujú pomoc s dočasným (alebo trvalým) umiestnením mačiek z kaviarne. Keď trávite v týchto chvíľach veľa času doma, terapeutické účinky huňatých maznáčikov by vám tieto chvíle určite spríjemnili.

Mačkafé, Bratislava

Jednu z najznámejších a najobľúbenejších mačacích kaviarní nájdete v Bratislave. Je ňou Mačkafé a jej hlavnou prioritou je spájanie príjemného s užitočným – ponúka ľuďom pohodu a relax a zároveň pomáha zvieratám v núdzi. V Mačkafé sa stretáva komunita ľudí, ktorej nie je ukradnutý osud opustených či týraných zvierat. Príjemný interiér kaviarne je plne prispôsobený potrebám mačiek a aj od hostí sa požaduje, aby sa k zvieratkám správali úctivo a plne ich rešpektovali.

Mačinézy, Bratislava

V bratislavskom Starom Meste sa nachádza asi najznámejšia mačacia kaviareň na Slovensku – Mačinézy. Za týmto projektom stoja dve mladé Slovenky, ktoré sa rozhodli poskytovať mačkám dočasný domov. V princípe to funguje tak, že si berú mačky z útulkov, starajú sa o ne a pokúšajú sa im nájsť nového majiteľa. Zákazníci kaviarne si pri dobrej káve môžu vychutnať aj prítomnosť prítulných mačiek, poprípade si niektorú z nich aj adoptovať. Príjemnú atmosféru kaviarne pomáha dotvárať aj vkusný drevený nábytok či obrazy na stenách od rôznych umelcov, ktoré si môžu zákazníci zakúpiť.


Zdroj: Facebook Mačacia kaviareň Mačinézy

Cat Café Club, Poprad

Na Scherfelovej ulici v Poprade sa nachádza klub, v ktorom si okrem výbornej kávičky, dobrého vínka a skvelých koláčov môžete užiť aj upokojujúce mačacie pradenie. Mačky sa v priestore voľne pohybujú, a tak si ich prítomnosť dosýta vychutnáte. Cat Café Club pomáha zlepšovať psychický stav ľudí formou interakcie medzi človekom a zvieraťom. Zaujímavosťou je aj to, že nejde o klasickú kaviareň – v klube vás radi pohostia, ale cenník tu nenájdete. Je totiž len na vás, akým finančným darom podporíte ich činnosť.


Zdroj: Facebook Cat Café Club Poprad

Kavárna Kočičí, Praha

Ak si radi vychutnávate dobrú kávu a zároveň ste aj milovníkom mačiek, určite navštívte aj Kavárnu Kočičí v historickom centre Prahy. Vegetariánsky podnik ponúka vegetariánske, vegánske a raw dobroty, dokonca každý deň aj polievku z vlastnej kuchyne. O pohodovú atmosféru sa tu stará deväť mačiek, s ktorými sa môžete pomaznať.


Zdroj: kavarnakocici.com

Pelíšek – kočičí kavárna, Brno

Brnenský Pelíšek ponúka nielen skvelú výberovú kávu a domáce zákusky, ale predovšetkým aj adopciu mačiek. Všetky mačky v kaviarni pochádzajú z útulku a v Pelíšku čakajú na svoj nový domov. Táto kaviareň predstavuje útulné miesto nielen pre mačky, ale aj pre ľudí, ktorí majú radi prítomnosť domácich maznáčikov a pohodovú atmosféru.


Zdroj: Facebook Pelíšek – Kočičí kavárna

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard