SERIÁL Inšpiratívne koncepty prevádzok: Tam, kde čaj chutí lepšie ako kdekoľvek inde

Rituálne pitie čaju je najviac spájané s východnými kultúrami. Napríklad v Japonsku sa príprava aj samotné pitie čaju považujú za ceremóniu, ktorá má svoje prísne pravidlá. Človek sa má pri pití uvoľniť, zrelaxovať, ponoriť sa do vlastných myšlienok. Zabudnúť na stres a hektiku bežného života. Láka vás táto predstava? Predtým, ako sadnete na lietadlo –  smer krajina vychádzajúceho slnka, zájdite do niektorej zo známych slovenských a českých čajovní. Určite neoľutujete.  

Klopačka, Banská Štiavnica

Ak zavítate do malebnej Banskej Štiavnice, rozhodne nevynechajte návštevu čajovne Klopačky. Tá sa nachádza vo vežovitej renesančno-barokovej stavbe. V nej sa kedysi nachádzalo klopacie zariadenie, ktorým sa zvolávali baníci do roboty, no používalo sa aj pri slávnostiach či pri hroziacom nebezpečenstve. Práve preto bola táto veža pomenovaná ako Klopačka – a následne aj čajovňa.

cajovna-klopacka-banska-stiavnicaZdroj: Facebook Čajovňa Klopačka Banská Štiavnica

V Klopačke si môžete oddýchnuť či dobiť sily pri niektorom z viac ako 150 druhov čajov, ktoré si na Slovensko dovážajú. V ponuke nájdete aj ľadové čaje. Okrem toho si viete „pobafkať“ aj vodnú fajku a užívať si krásny výhľad na Starý a Nový zámok či námestie.

Čavango, Košice

Zaujímavú čajovňu nájdete v metropole východu pod názvom Čavango. Tento názov vznikol spojením čínskych slov – ča (čaj), čavan (miska na čaj) a go (strategická spoločenská hra). Čavango však nie je len obyčajné miesto, na ktorom si môžete vypiť čaj. Je to miesto, kde si oddýchnete, zrelaxujete a vychutnáte skvelé čaje v príjemnom prostredí pod klenbami medzi iónskymi stĺpmi.

cajovna-cavango-kosiceZdroj: cavango.sk

Chillout Garden, Bratislava

Ako už názov prezrádza, v tejto bratislavskej čajovni vypnete, oddýchnete si a na chvíľu hodíte za hlavu každodenné starosti uponáhľaného pracovného života. A to nielen vďaka širokému sortimentu bylinných čajov, ale aj vďaka ponuke mliečnych koktailov, osviežujúcich drinkov, hriešne chutných dobrôt a v neposlednom rade vodných fajok pre dokonalé odreagovanie sa.

cajovna-chillout-garden-bratislavaZdroj: Facebook Čajovňa Chillout Garden

Probuzený slon, Brno

Ak túžite po špičkových čajoch z Číny, Taiwanu, Japonska, Kórey, Indie alebo iných krajín Ázie, tak vaše kroky by mali smerovať do čajovne Probuzený slon v Brne. Celý interiér čajovne je ladený v orientálnom štýle, pričom časť sedenia je na zemi. Okrem čajov tu nájdete aj niečo jednoduché pod zub. Samozrejmosťou sú vodné fajky, ktoré si môžete vychutnať vo vyčlenenom malom salóniku pre fajčiarov.

cajovna-probuzeny-slon-brnoZdroj: Facebook Čajovna Probuzený slon

Čajovna jedna báseň, Praha

Súlad, úcta, čistota a pokoj – spoznajte aj vy štyri princípy cesty čaju k dokonalosti. Napríklad aj v Čajovni jedna báseň v stovežatej Prahe. V tejto útulnej čajovni vám vždy naservírujú čerstvý čaj. A keď vás prepadne vlčí hlad, môžete si dopriať výdatnú zeleninovú polievku s kváskovým chlebom. Sladkou bodkou na záver sa stanú výborné domáce koláče a torty. Útulná čajovňa sa vyznačuje pokojnou atmosférou, či už si sadnete za stôl, alebo sa pohodlne usadíte na zemi.

cajovna-jedna-basenZdroj: Facebook Čajovna jedna báseň

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard