Doklady - predstavenie a prvé vytvorenie dodacieho listu - iKelp
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s ich použitím. Viac informácií OK
Softvér
 

Doklady - predstavenie a prvé vytvorenie dodacieho listu

Pre prehľadnú evidenciu všetkých dokladov tvorených v aplikácii sa používa okno Doklady. To zobrazíte kliknutím na Predaj v hlavnom menu aplikácie a následným kliknutím na Doklady, alebo priamo kliknutím na tlačidlo s písmenom D na nástrojovej lište.

Toto okno je rozdelené na tri hlavné časti. V hornej časti sa nachádza filter pre zobrazenie iba určitého typu dokladov vyhovujúcich daným kritériám. Nižšie je možné vidieť zoznam jednotlivých dokladov a v spodnej časti sú umiestnené Úkony a možnosť Tlač. Jednotlivé úkony môžu byť rôzne pre rôzne typy dokladov. To znamená že ak máte aktuálne vybraný niektorý typ dokladu zobrazené úkony sa môžu líšiť ak vyberiete iný typ dokladu.

doklady

Stručný popis okna Doklady ponúka aj nasledovné video.

Vytvorenie dodacieho listu

Nový dodací list vytvoríte kliknutím na úkon Nový a následným kliknutím na možnosť Dodací list. Zobrazí sa okno Dodací list. Tu kliknite do okienka Adresa a po stlačení klávesy Enter sa zobrazí adresár, kde vyberte kontakt pre koho vytvárate tento dodací list. Následne môžete vybrať či sa má tovar Skladovo vysporiadať, alebo sa tvorí dodací list Bez skladu. Ďalej môžete zadávať položky pričom postup je rovnaký ako pri on-line predaji. Tento postup je opísaný v návode Predaj - predstavenie a prvý ON-line predaj v časti Prvý predaj. Pre odobratie položky kliknite na túto položku v zozname položiek a následne kliknite na úkon Odobrať.

V ľavej spodnej časti dodacieho listu v časti Povoliť meniť sa zaškrtávaním zaškrtávacích okienok povolí meniť Názov položky, Maržu a Zľavu. V pravej spodnej časti je možné vidieť ceny dodacieho listu a je možné tiež zadať celkovú zľavu. Pozor! Ak ste už niektorej položke zadali zľavu, tak celková zľava sa aplikuje aj na už zľavnenú položku.

doklady_dodaci_list

Na záver je nutné v záložke Údaje nastaviť Formu úhrady. Teraz je možné dodací list uložiť kliknutím na úkon Uložiť a v zozname dokladov v okne Doklady sa vytvoril nový dodací list. Tento dodací list je možné vytlačiť kliknutím na daný doklad a následným kliknutím na úkon Tlač. Ak kliknete na úkon Tlač pravým tlačidlom, zobrazí sa jeho náhľad.

Vytvorenie nového dodacieho listu podrobne popisuje aj nasledovné video.