Doklady - úprava a refund (ECR - On line) - iKelp
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s ich použitím. Viac informácií OK
Softvér
 

Doklady - úprava a refund (ECR - On line)

Úprava dokladu ECR - On line

Doklad typu ECR - On line nie je možné vymazať ani stornovať. Je možné ho iba jednoducho upraviť, znovu exportovať a refundovať. Vymazávať a stornovať je možné ostatné typu dokladov. Podrobný postup nájdete v návode Doklady - storno a zmazanie (dodací list, faktúra, dobropis).

Úpravu dokladu vykonáte kliknutím na daný doklad (tým sa označí) a následným kliknutím na úkon Položky.

doklady_ecr_online

Zobrazí sa okno Položky dokladu, ktorý obsahuje účtované položky. Tento doklad môžete:

  • prideliť určitému kontaktu z adresára. To vykonáte kliknutím do okienka Adresa a následným stlačením klávesy Enter. Z adresára vyberte kliknutím na úkon Vybrať kontakt. Následne uložte doklad úkonom Uložiť.
  • znovu vytlačiť ako kópiu. Táto kópia však nevykoná nové blokovanie tovaru a neslúži ako daňový doklad.
  • znovu nablokovať. Pri tomto úkone však je nutné aby ste mali označené všetky položky. Tip: Označenie všetkých položiek naraz vykonáte kliknutím pravým tlačidlom do označovacieho stĺpčeka. Následne kliknutím na úkon Dupl. exp. sa tieto položku znovu nablokujú a bude vytlačený aj doklad. V prípade, že ste tento duplicitný export vykonali omylom, je možné kliknutím na úkon - Dupl. exp. (záporný duplicitný export), ktorý znovu nablokuje tento doklad so zápornými hodnotami množstiev.

doklady_ecr_online_polozky_dokladu

Túto úpravu dokladu popisuje aj nasledovné video.

Refundácia dokladu ECR - On line

Refundáciu dokladu typu ECR - On line je odporúčané vykonávať v okne Predaj pomocou návodu Predaj - refund položiek a dokladu.

Je však možné ju vykonať aj v okne Doklady kliknutím na daný doklad a následným kliknutím na úkon Refund. Následne sa v zozname dokladov vytvoril nový doklad typu ECR - On line, ktorý má rovnakú ale zápornú hodnotu. Tento doklad je teraz nutné vytlačiť na fiškálnom zariadení. Nie je nutné ho tlačiť iba v prípade, že ani pôvodný doklad nebol vytlačený na tomto zariadení. Tlač vykonáte kliknutím na úkon Položky, označením všetkých položiek tohto dokladu a vykonať duplicitný export.

Refundáciu dokladu popisuje aj nasledovné video.