POS Manažér - predstavenie - iKelp
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s ich použitím. Viac informácií OK
Pokladňa a Sklad
 

POS Manažér - predstavenie

POS Manažér je aplikácia, ktorej účelom je sprostredkúvať komunikáciu medzi nadradenou aplikáciou (napríklad aplikácia iKelp Predajca) a výstupným zariadením (fiskálna tlačiareň, registračná pokladňa, účtenková tlačiareň, alebo displej). 

Aplikácia iKelp POS Manažér je časťou skladového hospodárstva, ktorá sa zaoberá on-line predajom. Viacej o nastaveniach on-line predaja v aplikácií iKelp Predajca sa dozviete v návodoch iKelp Predajca - online predaj.

Tým, ktorí predávajú na jednom zariadení z viacerých počítačov je určená aplikácia iKelp POS Manažér Server, ktorý je nainštalovaný na počítači, kde je zariadenie pripojené.

POS Manažér Server je samostatná aplikácia, ktorej inštaláciou sa nainštaluje odkaz na pracovnú plochu a taktiež odkaz do menu Startup (Po spustení), aby sa po stustení automaticky spustila minimalizovaná (s parametrom -min).
Viacej o aplikácií iKelp POS Manažér Server a jeho konfigurácií sa dozviete v návodoch POS Manažér - serverPOS Manažér Server - inštaláciaPOS Manažér Server - základné nastavenia. O konfigurácií jednotlivých zariadení sa viacej dozviete v návode POS Manažér - nastavenie zariadení.  

Ak je potrebné predávať len z jedného počítača, potom stačí ak je na počítači iKelp POS Manažér, ktorý je súčasťou aplikácie iKelp Predajca. Dokáže komunikovať priamo so zariadením a nieje potrebný iKelp POS Manažér Server. Viacej o nastaveniach on-line predaja nájdete v návode Nastavenia - POS on-line predaj.

Schéma zapojenia zariadenia, pre iKelp POS Manažér

iKelp POS MAnažér

V prípade, že je potrebné predávať z viacerých počítačov, potom je potrebné na počítač, kde je pripojená fiskálna tlačiareň (alebo iné podporované zariadenie) nainštalovať iKelp POS Manažér Server. Ten bude komunikovať s iKelp POS Manažérmi, ktorí sú súčasťou aplikácie iKelp Predajca. Viac o inštalácií iKelp POS Manažér Server nájdete v návode POS Manažér Server - inštalácia

Schéma zapojenia zariadenia pre iKelp POS Manažér Server

iKelp POS Manažér Server

Rovnaké zapojenie pre iKelp POS Manažér Server sa využíva aj v prípade cloudového riešenia iKelp Predajca. jednotlivé nastavenia servera sú opísané v návode POS Manažér Server - základné nastavenia.