Bufetový systém dotiahnutý do dokonalosti

Horúca polievka a „životabudič“ na vysokohorskej chate, teplý langoš a osviežujúca kofola pri rozpálených jazerách či svieži trojuholník pizze počas rýchleho prechodu ulicou. Viete, čo majú spoločné tieto predstavy, po ktorých sa snáď všetkým z nás už zbiehajú slinky? V každom z prípadov pravdepodobne zákazníci zaplatia za jedlo skôr, ako ho dostanú a zjedia. To znamená, že na svoju objednávku, resp. na jej výdaj si budú musieť nejakú tú minútku počkať. Aby sme však celý tento proces čo najviac zefektívnili, dotiahli sme náš bufetový systém do dokonalosti.

Bufetový systém od iKelp POS Mobile v 2 prevedeniach

Efektívny a jednoduchý objednávkový systém je snom snáď každého majiteľa či prevádzkara reštauračného zariadenia. S aplikáciou iKelp POS Mobile sa však môže sen veľmi rýchlo zmeniť na skutočnosť.

1. Zaužívaný bufetový systém

O zaužívanom či tradičnom bufetovom systéme môžeme hovoriť vtedy, keď si zákazník objednáva pri jednom okienku, resp. pulte, kde zároveň aj platí a dostáva nápoje, no jedlo si preberá na druhom mieste po vyzvaní obsluhou na základe určeného čísla.

Aplikácia iKelp POS Mobile sa na to pozerá tak, že pri nákupe je pre zákazníka vytlačený spolu s účtenkou aj výdajový lístok s číslom, ktoré je zhodné s číslom objednávky. V tom istom čase sa v kuchyni vytlačí objednávka na jedlo s číslom zhodným na výdajovom lístku.

2. Objednávanie a platba prostredníctvom QR kódu

Časy, v ktorých bola obsluha pod neustálym stresom z nekončiacich rád, môžu veľmi rýchlo pominúť. Teda, aspoň pre tých, ktorí vyšpičkujú svoj bufetový systém do dokonalosti. Ako takýto bufetový systém funguje?

Predstavte si, že by vaši zákazníci nemuseli vôbec stáť v radoch, platiť obsluhe či byť vyzývaní obsluhou na prebratie svojej objednávky. Ako by to bolo vôbec možné? No predsa pomocou QR kódu. Lákavé, však? A pritom také jednoduché. Posvieťme si ale na to o čosi pozornejšie.

  • Zákazník si vyzdvihne objednávku sám

Pri pohľade na vysoko frekventované zariadenia, akými sú napríklad vysokohorské chaty, nás pravdepodobne neprekvapí zistenie, že nedisponujú obsluhou, ktorá by obskakovala zákazníkov. Aby však zákazník, ktorý má v nohách asi už niekoľko kilometrov z túry, nemusel ešte aj stáť v dlhom rade, môže si jednoducho a rýchlo objednať a hneď aj zaplatiť jedlá a nápoje z pohodlia pri svojom stole. V praxi to môže vyzerať asi tak, že prevádzka umiestni QR kód na dobre viditeľné miesto, hosť si ho nasníma, a teda ihneď objednáva – bez čakania v rade (predstavte si to ako objednávacie kiosky v McDonald´s). Obsluhe sa automaticky objaví objednávka s informáciou o platbe, čiže kuchyňa môže ihneď všetko pripravovať. Keď je objednávka pripravená, zákazník dostane notifikáciu formou správy alebo je privolaný obsluhou k výdajnému okienku.

 bufetovy system, bufet, vydajne okienko
Foto: Takto vyzerá mobil zákazníka v čase prípravy objednávky
Zdroj: Abiset

Náš tip: Takýto spôsob bufetového systému dokážete využiť aj na kúpaliskách, jazerách či v rámci rôznych fastfoodov, kde sa štandardne nachádzajú klasické výdajové okienka. Praktickú ukážku systému si môžete pozrieť tu:

  • Obsluha prinesie objednávku zákazníkovi

Presuňme sa z chatiek, kúpalísk, jazier a fastfoodov na terasy reštauračných zariadení. Nie je totiž žiadnym tajomstvom ani prekvapením, že práve terasy sú počas horúcich letných dní mimoriadne vyhľadávanými miestami na posedenie. Pokiaľ ide o prevádzku, ktorá svojim zákazníkom neposkytuje možnosť otvoreného účtu na stole, no disponuje obsluhou, môže efektívne využiť vychytaný bufetový systém od iKelp POS Mobile. Zákazník si vopred, s prázdnymi rukami a bez strachu, že niečo vyleje, nájde svoje miestečko, pohodlne sa usadí a zrealizuje objednávku s platbou. Na základe toho prebehne proces, ktorý sme opisovali o čosi vyššie, no s tým rozdielom, že objednávku prinesie zákazníkovi priamo obsluha.

Dôležitá informácia: V oboch prípadoch (ako pri osobnom vyzdvihovaní objednávky, tak pri obsluhovaní zákazníka) si môže zákazník objednávať nielen prostredníctvom QR kódu, ale taktiež osobne. Objednávanie a platenie pri stole je však efektívnejšie, rýchlejšie, pohodlnejšie a šetrí čas obsluhy.

Zhrnutie:

Kde môžem využiť bufetový systém od iKelp POS Mobile?

  • na vysoko frekventovaných miestach,
  • v bufetoch a podnikoch s výdajovými okienkami, 
  • na turistických chatách, terasách, pri jazerách, výdajových okienkach, na kúpaliskách, vo fastfoodoch...

Aké sú výhody bufetového systému od iKelp POS Mobile?

  • Efektívne a rýchle objednávanie, resp. vydávanie jedál a nápojov.
  • Eliminovanie možného vzniku radov a dlhého státia zákazníkov v nich. 
  • Šetrenie času obsluhy. 
  • Odbúranie papiera pri objednávaní a platení prostredníctvom QR kódu. 
  • Možnosť využitia v prípade prísnejších hygienických opatrení a nariadení.
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard