SERIÁL pre používateľov iKelp POS Mobile: Prečo používať Inteligentný stôl?

Nekonečné čakanie na čašníkov pri objednávaní, netrpezlivé podupkávanie, ba priam hypnotizovanie obsluhy pri platení alebo zabúdanie čašníkov na to, čo si hostia objednali. Aj takúto podobu môžu mať nedostatky vášho reštauračného zariadenia, ktoré si však pri každodennom zhone ani poriadne neuvedomíte. Riešenie ponúka Inteligentný stôl.

Skúste nachvíľu spomaliť, ideálne v tom najkritickejšom čase, v čase obedovej špičky, a zoberte na seba úlohu pozorovateľa. Čo si všimnete? S veľkou pravdepodobnosťou to, o čom sme písali hneď v úvode tohto článku. Zhon a lietanie obsluhy hore-dole, nespokojnosť zákazníkov kvôli plytvaniu ich drahocenným časom a ešte omnoho viac. Skrátka, všetko to, čomu sa chce vyhnúť každý úspešný majiteľ či prevádzkar reštauračného zariadenia. A pritom s Inteligentným stolom je to také jednoduché...

Ako funguje Inteligentný stôl?

Z nášho prieskumu z roku 2015, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 3-tisíc respondentov, vyplýva, že až 27 % hostí je nespokojných pri čakaní na obsluhu, keď chcú zaplatiť. Okrem toho, až 26 % zákazníkov reštauračných zariadení uviedlo, že im prekáža, ak musia čakať na objednávanie. Jednoducho, čísla, po ktorých netúži snáď žiadna prevádzka.

nespokojní zákazníci, zlá obsluha, stres

Predstavte si však scenár, že vaši zákazníci si nájdu ponúkané obedové menu, jedálny lístok, nápojový lístok a ponuku všetkých špecialít rýchlo a priamo vo svojom mobile, len čo nasnímajú QR kód na stole. Ba čo viac, s funkciou Inteligentný stôl si môžu vaši hostia prostredníctvom svojich mobilných telefónov pohodlne objednať, zavolať obsluhu, vyžiadať účtenku, zaplatiť online či hodnotiť jedlá.

Náš tip: Vyskúšajte si funkciu Inteligentný stôlúplne zadarmo – ideálne aj ako hosť, aj ako obsluha. Na základe toho veľmi rýchlo pochopíte, ako funguje v praxi.

Aké benefity mi prinesie Inteligentný stôl?

Zo všeobecného hľadiska môžeme pokojne konštatovať, že funkcia Inteligentný stôl prináša výhody pre obe strany – ako pre zákazníkov, tak pre prevádzkarov. Zatiaľ, čo zákazníci ocenia inteligentnú a intuitívnu funkcionalitu stola, možnosť rýchleho objednávania či platenia a zľavy šité na mieru, prevádzkari uvítajú uľahčenie práce, zníženie prevádzkových nákladov zvýšenou efektivitou a zautomatizovaním pracovných úkonov a zvýšenie tržieb.

Za zmienku stojí aj prínos registrovania zákazníkov. Vaši hostia môžu po prihlásení a zosnímaní QR kódu na stole vidieť svoj profil, kredit, body, zľavy, kupóny a podobne. Čo to však znamená pre vás? No predsa prirodzenú cestu získavania novej databázy kontaktov, čo je v gastropriemysle nesmierne dôležité a užitočné.

Koniec koncov, reštaurácie a kaviarne, ktoré využívajú Inteligentný stôl, sú hosťami vnímané ako zaujímavé a inovatívne. No a keďže ľudia si prirodzene vymieňajú svoje reálne skúsenosti súvisiace s návštevami podnikov, používatelia Inteligentného stola tak automaticky robia výbornú reklamu.  

platba kartou, reštaurácia, spokojný hosť

Neodbúram tým osobný kontakt?

V žiadnom prípade nie! Veď sa len zamyslite nad tým, čo je to za „osobný kontakt“, keď musia hostia dlhé minúty v obedovej špičke čakať na obsluhu. No a keď sa im konečne dostane pozornosti, objednávanie či platenie často sprevádzajú nepríjemné pohľady a kyslé výrazy v tvárach.

Na druhej strane, po objednaní či vyžiadaní účtenky prostredníctvom Inteligentného stola môže obsluha využiť svoj ušetrený čas na príjemný rozhovor s hosťami. Takýto scenár dokáže bezpochyby zlepšiť celkový dojem a pocit z návštevy vášho zariadenia, čo sa môže následne prejaviť či už vyššou útratou, zaslúženým tringeltom, ďalšou návštevou alebo pozitívnymi odporúčaniami.

Uvádzame vám ešte pár príkladov prevádzok, ktoré Inteligentný stôl používajú už pár rokov a odrazil sa v úspešnosti ich podnikov:  

1. https://seqmja.zavolatobsluhu.sk/o-nas#adresa  

Inteligentný stôl iKelp POS Mobile

Inteligentný stôl iKelp POS Mobile

2. https://blackm.ikelp.com/

Inteligentný stôl iKelp POS Mobile

Ak máte záujem o referenciu vo vašom okolí, pokojne nás kontaktujte na mail daniel.jurkovic@ikelp.sk.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard