SERIÁL pre používateľov iKelp POS Mobile: Ako si vernostnými systémami udržať zákazníkov?

Vedeli ste, že podľa štatistík je 5- až 7-krát náročnejšie a drahšie získať si nového zákazníka, než si udržať toho existujúceho?

Najsilnejšiu zbraň predstavujú v tomto prípade vernostné systémy. Vidíte tú príznačnú spojitosť? Vernostné systémy/vernosť = dlhodobo spokojný zákazník. Ako ale nastaviť vernostný systém, aby dlhodobo fungoval, budoval databázu zákazníkov, znižoval náklady na reklamu a zároveň pomáhal udržiavať vracajúcich sa zákazníkov, a to dlhodobo? Odpoveď vám ponúka 4. diel nášho SERIÁLU pre používateľov iKelp POS Mobile.

Vernostné systémy, ktoré urobia všetko za vás

Bez ohľadu na to, či už používate softvér iKelp POS Mobile, alebo ho ešte len používať budete, vás prínosy inteligentných vernostných systémov dozaista očaria. Vopred vás uisťujeme, že sa v žiadnom prípade nemusíte báť akýchkoľvek náročných a zložitých funkcionalít. Áno, uvedomujeme si, že moderné technológie a ich inteligentné funkcie dokážu na prvý pohľad naháňať strach, no snáď nechcete večne „hádzať“ po vašich hosťoch zastarané kartičky. Rýchlo na ne zabudnite – v 21. storočí už existuje vernostný program!

Dôležité však stále zostáva, že vernostné systémy v rámci aplikácie iKelp POS Mobile sú nesmierne jednoduché a plne zautomatizované. Čo to pre vás, „po lopate“ povedané, znamená? No predsa to, že si už viac nemusíte lámať hlavu s vypisovaním a pečiatkovaním nesympatických kartičiek, ktoré len zaberajú miesto v peňaženkách vašich zákazníkov, pričom nešetria ani životné prostredie. Jednoducho, žiadna starosť s evidenciou či so zaťažovaním životného prostredia. Inteligentné vernostné systémy urobia všetko za vás. A verte tomu, že toho nie je vôbec málo.

Čo dokážu vernostné systémy na čele s virtuálnou peňaženkou?

Virtuálna peňaženka je akýmsi headlinerom inteligentných vernostných systémov. V praxi funguje asi tak, že jej používateľ len zaklikne fajočku „Povoľujem virtuálnu peňaženku“ a nastaví si, za aké sumy bude možné dobíjať kredit, resp. aké bonusy budú prameniť z dobitia. Keďže aplikácia iKelp POS Mobile požaduje a očakáva minimum vstupných údajov, rovnako jednoduché je naštartovať aj bodový či klubový systém.

  • Virtuálna peňaženka – online účet zákazníka s možnosťou pravidelného dobíjania kreditu. Najväčším lákadlom je odmena za dobitie – napríklad zľavový kupón v hodnote 2,00 EUR pri dobití kreditu sumou 50,00 EUR.
  • Bodový, resp. klubový systém – hravá a napínavá forma, v rámci ktorej si viete nastaviť, za čo a koľko bodov získa váš zákazník. Nazbierané body dokáže následne zákazník vymieňať za zľavy alebo za ne môže nakupovať zľavové vouchery.
  • Individuálne zľavové akcie – určené na individuálne cielenie na konkrétneho zákazníka alebo konkrétnu situáciu. Ide o akcie, ktoré dokážu pracovať plne automaticky, napríklad happy-hour, doručenie donášky zdarma od určitej sumy, pizza 2 + 1 zdarma atď.
  • Odmena za opakované nákupy – obľúbená forma vernostného systému, ktorá automaticky vyhodnocuje výšku zľavy v závislosti od výšky útraty a automaticky zaraďuje zákazníka do bronzovej, striebornej a zlatej kategórie.

Aké sú výhody inteligentných vernostných systémov?

Inteligentné vernostné systémy predstavujú plne automatického pomocníka, ktorý vykoná všetku potrebnú evidenciu za vás. Okrem toho odbúra z vášho podniku zastarané papierové a plastové kartičky, ktoré zbytočne zaťažujú peňaženky vašich zákazníkov a samotnú prírodu. Jedného dňa tak či tak skončia v koši, čím vyprodukujete zbytočný odpad z neefektívnej služby. Navyše, eliminujete aj prípadné náklady na výrobu kartičiek a kúpu skenerov. V konečnom dôsledku tak ešte aj ušetríte.

Náš tip: Ak si však vaši zákazníci potrpia na kartičky, ponúknite im ekologickejšiu a pre vás menej nákladnú alternatívu. Môže ňou byť čiarový alebo QR kód, ktorý vám jednoducho, pohodlne a rýchlo ukážu na obrazovke smartfónu.

vernostny-system

Špeciálny dôraz si však zaslúži skutočnosť, že inteligentnými vernostnými systémami si viete tvoriť vlastnú databázu zákazníkov so súhlasmi GDPR. Túto mimoriadne hodnotnú skutočnosť môžete využiť vo váš prospech pri budúcom e-mailovom rozposielaní zliav a akcií, prípadne pri promovaní rôznych udalostí. V tomto prípade stojí obzvlášť za zmienku, že tým dokážete praktizovať takzvanú cielenú reklamu, ktorej nemôže akési promo v rádiu či lokálnych printových médiách siahať ani len po členky.

A nezabúdajte ani na to, čo sme naznačili hneď v samom úvode tohto článku. Inteligentné vernostné systémy efektívne prispejú k posilneniu vzťahu „podnik – zákazník“, pričom môžete nielen získať nových zákazníkov, ale predovšetkým si dlhodobo udržať tých stálych.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard