Potrebujete získať viac času a peňazí? Začnite používať technológie

Viesť gastroprevádzku moderne a zároveň ušetriť čas aj peniaze – to je sen každého podnikateľa. V dnešnej dobe moderných technológií ho majú majitelia prevádzok na dosah ruky. Len treba vedieť, ako na to.

Moderné technológie dokážu uľahčiť vedenie reštaurácie, bistra aj kaviarne. A vám tak zjednodušia život. Vďaka šikovnému softvéru zefektívnite predaj, minimalizujete chyby a získate tak modernú a funkčnú prevádzku, ktorá bude dosahovať zisky. Kvalitný reštauračný systém vám zastreší obsluhu, donášku, sklad, pokladňu aj mnoho iného.

Prečo využívať moderné technológie v gastroprevádzkach?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá – zvýšite efektivitu práce. Ale nielen to. Zároveň uľahčíte život obsluhe. Vaši zamestnanci tak budú vykonávať tie isté úkony za kratší čas, rýchlejšie a zároveň jednoduchšie. Celý proces od objednania až po zaplatenie sa zautomatizuje a minimalizuje sa tak priestor na chyby. Týmto spôsobom sa znížia náklady a, naopak, zvýšia zisky pri tej istej tržbe. Niektoré technológie pomáhajú zisky zvyšovať aj za pomoci marketingu – zľavy, kupóny, klubový systém a pod.

 

Reštauračné systémy v sebe skrývajú mnoho funkcií

Dobrý reštauračný systém v sebe skrýva mnoho funkcií, a vďaka tomu ho dokáže oceniť nielen prevádzkar, ale aj samotná obsluha a hostia. Medzi hlavné funkcie reštauračného systému iKelp POS Mobile patrí:

Mobilný čašník. Skutočný komfort pre obsluhu. Objednávka odchádza od stola priamo do kuchyne, čašníci sa nabehajú menej a dokážu obslúžiť v krátkom čase viac stolov. • Inteligentný stôl. Vďaka tejto funkcii si hostia dokážu jednoducho privolať čašníka, objednať si alebo zaplatiť účet. • Online objednávky a donáška. Donáška pomôže rozšíriť vaše pôsobisko aj mimo stien reštaurácie. Týmto spôsobom môžete získať nových a verných zákazníkov, tak prečo to nevyužiť? Pri online objednávaní môžete využiť aj silu marketingu – ponúknuť svojim zákazníkom kupóny alebo poukážky, ktoré ich budú nabádať k tomu, aby si objednali (všetko prebieha v systéme automaticky, bez vašej námahy). • Sklad. Skladový systém je v reštauráciách veľmi dôležitý. Vďaka tejto funkcii budete mať svoj podnik stále pod kontrolou, a to vďaka evidencii skladu, receptúr a kontrole zásob. • Vzdialený prístup. Tajomstvo úspechu spočíva v kontrole. Preto sa nebojte využívať aj túto funkciu. Vďaka vzdialenému prístupu budete mať prehľad o vašom podniku ako na dlani. Môžete si kontrolovať tržby, predaje aj zásoby. A to všetko z pohodlia domova. • Jedálny lístok a menu online. Mnoho ľudí si jedálne lístky a denné menu prezerá online, preto im túto službu doprajte aj vy. A vďaka iKelp POS Mobile môžete mať jedálny lístok stále aktuálny – aj na webovej stránke, aj na vašom Facebooku. • Hodnotenie obsluhy. Kvalitná obsluha sa rovná vyšším ziskom – to určite viete. Ak si však chcete overiť, či sú vaši zamestnanci naozaj šikovní, ponúknite zákazníkom možnosť hodnotenia obsluhy. Spätná väzba je pri podnikaní veľmi dôležitá a dá sa využiť vo váš prospech. Nechajte svojich hostí ohodnotiť nielen svoj personál, ale aj jedlá a nápoje. Získate tak cenné informácie, vďaka ktorým budete napredovať. Zároveň môžete sledovať dlhodobý priebeh spokojnosti zákazníkov.

Má reštauračný systém iKelp POS Mobile aj nevýhody?

Systém iKelp POS Mobile dokáže svojimi funkciami pokryť celé riadenie gastroprevádzky. Ak však premýšľate nad jeho nevýhodami, môžeme ich zhrnúť nasledovne:

  • Za menšiu nevýhodu možno považovať to, že za niektoré funkcie je potrebné si doplatiť, pretože nie sú súčasťou základného systému. V konečnom dôsledku vám však tieto spoplatnené funkcie zvyšujú efektivitu práce a zároveň aj tržby.
  • Ďalšou nevýhodou môže byť prípadná neochota zamestnancov robiť veci inak. Personál a vlastne aj prevádzkar reštaurácie sa musia naučiť, ako reštauračný systém používať. A tiež si uvedomiť skutočnosť, že nové technológie neškodia, ale zjednodušujú život.

iKelp POS Mobile je technológia pre malé aj veľké podniky

Veľkou výhodou iKelp POS Mobile je to, že ide o modulárny systém, a tak si každý podnik môže vybrať len to, čo potrebuje, a čo mu vyhovuje. Malá kaviareň nepotrebuje možnosť donášky. Do luxusných reštaurácií, v ktorých obsluha radí pri výbere jedál a kvalitných vín, sa nehodí Inteligentný stôl. Každý majiteľ si musí ujasniť, čo využije a čo nie. Aj malé bistro môže mať svoju ponuku na webe či Facebooku. A v kaviarni môžete zaviesť vernostný systém a ponúkať zľavy či akcie. Priestor na zlepšenie sa nájde vždy.

 

Pri reštauračných systémoch je potrebné myslieť aj na materiálno-technické zabezpečenie a menšie vrásky nám môžu spôsobiť aj počiatočné investície. Systém iKelp POS Mobile je však cloudová služba, ktorú možno využívať cez akýkoľvek počítač, mobil, tablet alebo notebook. Pri spustení prevádzky je potrebné si dobiť minimálny kredit 50 EUR, ktorý sa použije na mesačné platby. Platby sa sťahujú podľa modulov, ktoré vo svojom podniku využívate. Poplatok sa začína na sume 5 EUR mesačne, pri plnej výbave však môžete rátať so sumou približne 50 EUR mesačne.

Nebojte sa napredovať a využívajte nové technológie vo svoj prospech. Začnite postupne a k jednotlivým funkciám iKelp POS Mobile pristupujte krok za krokom. Takto si zvyknete na nový spôsob riadenia prevádzky. Následne bude vašou odmenou dobre fungujúci podnik, spokojný personál a vyššie zisky.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard