Profitujte vo vašej reštaurácii z organizácie eventov

Zisky vašej reštaurácie nemusia byť tvorené len predajom obedového menu, útratami stálych štamgastov či večernými posedeniami nových aj stálych zákazníkov. Skvelú príležitosť, ako zvýšiť profit vášho podniku, predstavuje napríklad aj organizovanie eventov. Môže ísť o rôzne udalosti, z ktorých sa dá profitovať po celý rok – bez ohľadu na ročné obdobie. Okrem toho, že vám dáme niekoľko konkrétnych tipov na zaujímavé eventy, nevynecháme ani ich hlavné benefity pre vašu prevádzku.

1. Oslava narodenín ako top event

Potenciál organizovania narodeninových osláv vo vašej reštaurácii je naozaj veľký. Pokiaľ máte na to priestory, napríklad malý salónik, alebo dokážete útulne uzavrieť spoločnosť, smelo do toho! Dajte širokej verejnosti vedieť, že u vás zorganizujete tú najlepšiu oslavu narodenín, a to tak, že jej hlavní protagonisti sa nebudú musieť o nič starať.

V rámci promo komunikácie argumentujte tým, že všetko urobíte za nich. Všetci istotne dobre vedia, že organizovanie osláv v domácich podmienkach má svoje úskalia – príprava prostredia, varenie, pečenie, upratovanie a tak ďalej. Keď si máme predstaviť, že by sme to realizovali u seba v obývačke, hneď sa nám z toho točí hlava. A inak to nebude ani s vašimi potenciálnymi hosťami, ktorí určite radšej prídu na svoju oslavu k vám. Koniec koncov, prečo by si zbytočne pridávali starosti so všetkou tou prípravou a upratovaním? Navyše u vás im nebude hroziť, že sa minú obľúbené pochúťky či nápoje.

A čo tým získate vy? Okrem toho, že takýto event môže byť pre váš podnik nesmierne ziskový, sa u vás s najväčšou pravdepodobnosťou objaví mnoho nových tvárí. Hlavný oslávenec síce môže byť váš stály hosť, no jeho príbuzní a priatelia k vám možno zavítajú po prvýkrát. Keď však zistia, že u vás panuje skvelá atmosféra sprevádzaná chutným jedlom, určite to nebude ich posledná návšteva. Využite to vo váš prospech!

Náš tip: Nezabudnite na dekorácie a ozdoby na oslavu

Verte či nie, určite sa vám oplatí zainvestovať do pekných dekoratívnych doplnkov a ozdôb, ktorými vyšperkujete vašu reštauráciu na oslavy. Keď sa totiž fotky z jednotlivých osláv dostanú na sociálne siete, ktorých silu vám pravdepodobne nemusíme pripomínať, všetci budú vidieť tú prekrásnu výzdobu. Aj to môže byť jeden z hlavných faktorov, prečo vás ďalší ľudia oslovia so záujmom o zorganizovanie oslavy vo vašej reštaurácii.

2. Firemný večierok, maturity, promócie, svadby a iné

Takmer všetko, čo spomíname v predošlých riadkoch, sa dokonale vzťahuje aj na iné udalosti. Totožné benefity môžete vyťažiť napríklad aj z organizovania firemných večierkov či posedení pri príležitosti maturít alebo promócií. Dokonca keď budete vedieť vaše interiérové priestory naozaj pekne vyzdobiť, možno si váš podnik vyberú aj novomanželia na svoju svadobnú hostinu.

3. Tematické večery na vyplnenie týždňa

Mnohé reštaurácie bojujú so slabými príjmami v strede týždňa. Hoci sa predávajú obedy, mimo obedovej špičky zostane akosi „ticho“. Všetko sa to zlepší, keď príde piatok a sobota. Prečo by ste však nemohli profitovať aj kedykoľvek uprostred týždňa? Pomôžte si tematickými večermi. Toto sú naše konkrétne tipy:

  • Kvízový utorok. Robte vo vašej reštaurácii každý týždeň zaujímavé vedomostné kvízy. Za účasť môžete napríklad vyzbierať symbolické vstupné, no aj v prípade, že necháte voľný vstup, očakávajte slušné tržby. Vedomostný kvíz môže totiž pokojne trvať aj dve hodinky, počas ktorých vaši účastníci nielen vysmädnú, ale aj vyhladnú.
  • Rodinná streda. Čo tak vytiahnuť rodinky s deťmi cez týždeň na rodinnú večeru? Ako na to? No predsa vylepšenou ponukou. Napríklad vyskúšajte ponúknuť k dvom jedlám každú detskú porciu za polovičnú sumu. V rámci promovania akcie sa môžete opäť oprieť o to, že nikto z rodiny nebude musieť v stredu večer upratovať ani umývať riad. Alebo jednoducho argumentujte tým, aby si ľudia urobili aj v strede pracovného týždňa čas na svojich najbližších.
  • Športový štvrtok. Keďže pomaličky sa blíži víkend, vyskúšajte naň naladiť aj vašich zákazníkov. Ďalším skvelým tematickým večerom môže byť športový štvrtok. Organizujte u vás športové turnaje, napríklad v stolnom futbale, biliarde, bowlingu či šípkach.

Vidíte? Možností máte skutočne neúrekom. Stačí len trochu zapojiť fantáziu a určite na niečo prídete. V piatok či sobotu môžete zase robiť karibské či latino noci s hudbou. Alebo si môžete vyčleniť jeden deň v týždni napríklad na karaoke.

4. Sledovanie športových prenosov

Blíži sa finále futbalovej Ligy majstrov? Alebo sa budú konať majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji? Nepremeškajte tieto skvelé príležitosti a pozvite vašich fanúšikov na sociálnych sieťach a ľudí z databázy kontaktov na sledovanie športových prenosov. Dajte im možnosť rezervovať si u vás stôl. Ponúknite im počas sledovania zaujímavé akcie v štýle Happy Hour. Pamätajte, že s úspechom obľúbeného tímu rastie aj chuť fanúšikov do jedla a pitia. A to je opäť len a len vašou výhodou.

5. Špeciálne ponuky počas špeciálnych dní

Čo si pod tým predstaviť? Dajme tomu, že o pár dní bude Valentín, prípadne Deň detí, Deň matiek alebo Deň otcov. Je počudovaniahodné, že mnoho reštaurácií to ani len nezaregistruje. Odlíšte sa od konkurencie a získajte si ľudí na vašu stranu. Zatiaľ čo na Valentína môžete urobiť zľavu na večeru pre páry, v rámci Dňa detí, matiek a otcov môžete pozvať na zvýhodnenú ponuku celé rodinky.

6. Sezónne či príležitostné udalosti

No a pozornosť si zaslúži ešte jeden typ eventov. Všeobecne povedané, ide o takzvané sezónne či príležitostné udalosti. Vo vašej reštaurácii môžete napríklad vítať leto (akciou na pivo a iné osviežujúce nápoje) alebo aj zimu (akciou na kávu, čaj, horúcu čokoládu, varené víno a podobne). Ďalej môžete organizovať vianočné večierky či halloweenske párty. V rámci nich sa nezabudnite oprieť o tematickú výzdobu, s ktorou môžete sláviť úspech aj na sociálnych sieťach. A takto si môžete hľadať príležitosti naozaj počas celého roka.

Tip na záver: Nepodceňte prípravu na eventy

Eventy, ktoré opisujeme v predošlých riadkoch, môžu vašej reštaurácii bezpochyby zaistiť profitovanie počas celého roka. V rámci ich organizovania by ste však nemali podceniť prípravu. Počítajte s tým, že vo vašom podniku zrazu bude vysoká koncentrácia zákazníkov, ktorí budú očakávať dobrý servis. A v takých situáciách je potrebná maximálne rýchla obsluha. Našťastie vďaka moderným funkcionalitám, akými sú napríklad Inteligentné stoly, to môžete vašim ľuďom „na pľaci“ náramne uľahčiť. Tak sa teda dobre pripravte a hurá do organizovania eventov!

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard