Pokladňa a Sklad
 

Doklady - úhrady

Úhrady dokladov je možné vykonať v okne Doklady. Kliknite na doklad, ktorý chcete uhradiť a následne kliknite na úkon Úhrady. Tým sa zobrazí okno Úhrady dokladu.

uhrady

Tu môžete pridávať záznamy o úhrade, pričom jeden doklad je možné zaplatiť viacerými čiastkovými úhradami. Novú úhradu pridáte kliknutím na úkon Pridať. Následne vyberte zdroj, cez ktorý chcete doklad uhradiť. Zadajte hradenú sumu a dátum úhrady. Tým sa vytvorí nový príjmový pokladničný doklad. Tento doklad môžete vytlačiť kliknutím na tento doklad a následným kliknutím na úkon Tlač. Aplikácia sama vytlačí na jeden list papiera dva kusy tohto dokladu: jeden pre zákazníka a druhý do účtovníctva.

uhrady

Úhradu dokladu podrobne popisuje aj nasledovné video.

Doklady je možné uhradiť cez dva základné zdroje: Pokladňa a bankový účet. Pokladňa je predvolene v aplikácii vytvorená hneď po inštalácii, ale bankový účet je nutné vytvoriť. Podrobný postup vytvorenia bankového účtu (alebo novej pokladne) nájdete v návode Nastavenie - Financie - vytvorenie bankového účtu (pokladne).

Ak ste pri vytvorení bankového účty nastavili tento účet ako predvolený, pri úhrade dokladu vám bude automaticky ponúkaný pre zdroj úhrady aj tento účet.

uhrady_pridat

Postup pridania úhrady cez bankový účet je podobný hore uvedenému a podrobne ho popisuje aj nasledovné video.

Po uhradení daného dokladu vznikne pohyb financií. Jednotlivé stavy bankových účtov a pokladní môžete prezerať kliknutím na Financie v hlavnom menu aplikácie a následným kliknutím na danú druh. Následne sa otvorí okno, v ktorom je možné prezerať jednotlivé pokladne, prípadne bankové účty. Taktiež je možné vidieť ich stav. Podrobný popis tohto okna nájdete v návode Bankové účty - predstavenie a nová úhrada.

bankove_ucty

Write by Author / Vytvorené by