Pokladňa a Sklad
 

Skladové karty - filtre

Pri veľkom množstve skladových kariet je veľmi výhodne používať filtre. Tento nástroj dokáže jednoducho vyfiltrovať iba tie položky, ktoré spĺňajú určitý predpoklad. Okno Skladové karty obsahuje dva základne filtre. Prvý je uvedený v hornej časti tohto okna s názvom Filtre, kde je možné:

  • zapnúť / vypnúť rozšírený filter pre detailnejšie filtrovanie v skladových kartách kliknutím na tlačidlo Roz.
    • zobraziť aj položky, ktoré majú zákaz predaja, zaškrtnutím zaškrtávacieho okienka Zp.
  • zapnúť / vypnúť a zadať počet zobrazených položiek. Kliknutím pravým tlačidlom na tlačidlo Vše sa zapne zobrazovanie iba určitého počtu položiek. Klikaním ľavým tlačidlom postupne zvyšujete počet zobrazených položiek. Postupným klikaním ľavým tlačidlom sa po určitom čase dostanete zasa na začiatok číslovania. Opätovným kliknutím pravým tlačidlom vypnete toto obmedzenie.
  • vybrať z ktorého skladu chcete zobraziť položky.
  • zobraziť iba označené položky, zaškrtnutím zaškrtávacie okienka O.
  • zobraziť položky podľa danej kategórie, alebo podľa stromu kategórií. Viac o kategóriách sa dozviete v návode Skladové karty - stromové kategórie.

Druhý typ filtra je možné použiť po kliknutí na úkon Filter. Zobrazí sa okno Filtre, kde je možnosť vybrať a nastaviť konkrétne požiadavky. V ľavej časti vyberte kategóriu požiadavky a v pravej časti ju spresnite. Následne kliknite na tlačidlo Použi.

skladove_karty_filter_mnozstva

Pri aplikovaní niektorého z filtrov sa zafarbí text tlačidla Filter na červenú farbu. Vplyv filtra vypnete kliknutím na úkon Filter ľavým tlačidlom a následným vybraním a použitím možnosti Vypnutý. Alebo kliknite pravým tlačidlom na úkon Filter.

Aplikovanie filtrov popisuje aj nasledovné video.

Popis jednotlivých možností filtrovania popisuje nasledovné video.

V prípade, že chcete použiť viacej filtrov zároveň (napríklad skladové karty typu T od daného dodávateľa so stavom väčším ako 12 ks) pozrite si jeho aplikáciu v nasledovnom videu.

Write by Author / Vytvorené by